Fót és Gödöllő is a helyszínek között

hrabopress küldte be 2026. 06. 01., h - 18:08 időpontban
""

Jubileumi vándorló utcatárlatot indít a Nébih Maradék nélkül programja

2026. május 18., hétfő 14:32, BudapestNemzeti Közleménytár

Budapest, 2026. május 18., hétfő - Vándorló utcatárlattal hívja fel a figyelmet az élelmiszerpazarlás problémájára a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Maradék nélkül programja. A kiállítás a 10 éves Maradék nélkül jubileumi programsorozatának része. A kreatív egyben tanulságos alkotások először Abasáron, Fóton és Gödöllőn láthatóak, és a téma középpontba helyezése mellett azt is bemutatják, hogy a pazarlás csökkentéséhez sokszor már néhány tudatos döntés is elegendő lehet.

Az élelmiszerpazarlás napjaink egyik legjelentősebb fenntarthatósági kihívása. Bár a háztartási élelmiszerpazarlás mértéke Magyarországon az elmúlt években harmadával csökkent, még mindig jelentős mennyiségű élelmiszer kerül a kukába. A legutolsó adatok szerint fejenként évente átlagosan csaknem 60 kilogramm élelmiszerhulladék keletkezik a háztartásokban, amelyből több mint 21 kilogramm elkerülhető lenne tudatosabb tervezéssel és odafigyeléssel. Az évente elpazarolt élelmiszer mennyisége országos szinten elegendő lenne közel 372 ezer ember egyéves ellátására. A hír teljes terjedelmében itt olvasható: https://portal.nebih.gov.hu/-/jubileumi-vandorlo-utcatarlatot-indit-a-nebih-maradek-nelkul-programja Kiadó: Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal

images
aa